Screeningové centrum

logo.png

Poliklinika Prof. Řeháka, Praha 5

Screeningové centrum MUDr. Martin Hynek

 

 

Úvod 

screening2.jpg

V dubnu 2022 v naší ambulanci otevřeli specializované centrum pro prenatální diagnostiku a screening. Cílem screeningových vyšetření v těhotenství je poskytnout co největší uklidnění, že vše probíhá tak, jak má anebo co nejdříve odhalit případné problémy a rizika a naplánovat optimální postup a řešení.

Rádi Vás přivítáme v příjemných prostorách na pražském Smíchově. Pracujeme na ultrazvukovém přístroji nejvyšší třídy.

 

 

 

Co nabízíme

screening3.png

Nabízíme ultrazvuková vyšetření plodu sloužící k záchytu vrozených vývojových vad a chromozomálních poruch. Patří mezi ně prvotrimestrální kombinovaný screening v 11.-14. týdnu těhotenství a screening preeklampsie, kdy se kombinuje specializované ultrazvukové vyšetření plodu a odběr krve na biochemické markery. Dále ve druhém trimestru specializované ultrazvukové vyšetření plodu v 20.-22. týdnu včetně podrobného ultrazvukového vyšetření srdce plodu a konečně ultrazvukové vyšetření v 30. týdnu.

 

Provádíme invazivní vyšetření (odběr plodové vody a odběr choriových klků) a zajišťujeme i neinvazivní testování z krve těhotné (NIPT testy).

V případě potřeby máme vazbu na ambulance klinické genetiky a pražská klinická gynekologicko-porodnická zařízení.

screening4.png

Kromě prenatální ultrazvukové diagnostiky nabízíme i ultrazvukovou hysterosalpingografii pomocí pěny ExEmFoam (HyCoSy). Jedná se o vyšetření pro pacientky, které mají problémy s početím a které dokáže v mnoha aspektech nahradit komplikovanější laparoskopické vyšetření vyžadující hospitalizaci. Jedná se o ambulantní vyšetření, během kterého se provádí 3D ultrazvuk dělohy k odhalení případných vad dělohy a pomocí speciální pěny se vyšetřuje průchodnost vejcovodů. Výkon je šetrný, rychlý a nebolestivý (vyšetření může být mírně nepříjemné). 

 

 

 

Lidé

screening5.jpg

Ve screeningovém centru se Vám bude věnovat MUDr. Martin Hynek, který může nabídnout více než 18 let intenzivních zkušeností v prenatálním screeningu a diagnostice. Od roku 2004 pracoval v Centru fetální medicíny a reprodukční genetiky Gennet, v posledních letech na pozici zástupce primáře oddělení fetální medicíny. V současné době působí také v Centru fetální medicíny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (u „Apolináře“). Má za sebou deseti tisíce provedených ultrazvukových vyšetření a několik tisíc provedených invazivních vyšetření. Kromě atestace z gynekologie a porodnictví má atestaci i z lékařské genetiky.Kromě atestace z gynekologie a porodnictví má atestaci i lékařské genetiky a pracuje v současnosti na genetické ambulance GENvia, s.r.o. Je držitelem certifikátu pro superkonziliární ultrazvukové vyšetření ČGPS a celé řady certifikací Fetal Medicine Foundation pro ultrazvukový screening v I. a II. trimestru. Pan doktor je aktivním členem několika tuzemských i zahraničních odborných společností, autorem více než stovky prezentací na mezinárodních i tuzemských konferencích a podílel se na řadě domácích i zahraničních publikací. Získal také několik ocenění, např. ceny za nejlepší prezentace ve své kategorii na celosvětových ultrazvukových konferencích v Barceloně a Montrealu v letech 2014 a 2015 a v roce 2016 Sonkovu cenu za nejlepší publikaci s ultrazvukovou tématikou.

Ordinační doba:

Úterý8.30 – 14.30
Středa8.30 – 14.30
Pátek8.30 – 14.00

 

 

CENÍK  (výkony nehrazené ze zdravotního pojištění)

Prvotrimestrální screening dle FMF vč. screeningu preeklampsie1700,- 
Podrobné hodnocení morfologie plodu ve II. trimestru1800,-
UZ vyšetření ve 30. týdnu1000,-
NIPT test Panorama™ (www.panoramatest.cz)12000,- 
2D foto tisk 200,- 
3D foto tisk350,-
Ultrazvuková hysterosalpingografie HyFoSy (3D ultrazvuk dělohy a kontrola průchodnosti vejcovodů pěnou ExEmFoam™)2500,-

Platby lze realizovat kartou nebo v hotovosti. Některé pojišťovny přispívají na screeningová
vyšetření (prvotrimestrální screening, podrobné hodnocení morfologie plodu ve II. trimestru
těhotenství, ultrazvukový screening růstové restrikce plodu ve III. trimestru těhotenství nebo
neinvazivní prenatální test). Informujte se u Vaší pojišťovny.

 

CENÍK  (pro klientky nepojištěné na území ČR) 

Superkonziliární ultrazvuk v II. a III. trimestru vč. fetální echokardiografie                                                            1800,-  
Kontrolní ultrazvukové vyšetření900,-
CVS (odběr choriových klků) včetně ultrazvuku (s indikací od klinického genetika)4200,-
Amniocentéza (odběr plodové vody) včetně ultrazvuku (s indikací od klinickéhogenetika)3200,-

 

Kontakt a objednání

Screeningové centrum MUDr. Hynek – Gyn-Fem s.r.o.

Poliklinika Prof. Řeháka, 3. patro

Stroupežnického 522/18

150 00 Praha 5

telefon : 277 010 524 (Út - Pá: 8:00 - 14:30 hod.)

e-mail :  

 

Formulář pro objednání vyšetření

Pro objednání vyšetření využijte kontaktní formulář. Pro sjednání konkrétního termínu Vás budeme následně kontaktovat.

* - povinné údaje
 

 
Gynfem > Screeningové centrum