Screeningové centrum

logo.png

Poliklinika Prof. Řeháka, Praha 5

Screeningové centrum MUDr. Martin Hynek

 

 

Úvod 

screening2.jpg

Od dubna 2022 v naší ambulanci otevíráme specializované centrum pro prenatální diagnostiku a screening. Cílem screeningových vyšetření v těhotenství je poskytnout co největší uklidnění, že vše probíhá tak, jak má anebo co nejdříve odhalit případné problémy a rizika a naplánovat optimální postup a řešení.

Rádi Vás přivítáme v příjemných prostorách na pražském Smíchově. Pracujeme na ultrazvukovém přístroji nejvyšší třídy.

 

 

 

Co nabízíme

screening3.png

Nabízíme ultrazvuková vyšetření plodu sloužící k záchytu vrozených vývojových vad a chromozomálních poruch. Patří mezi ně prvotrimestrální kombinovaný screening v 11.-14. týdnu těhotenství a screening preeklampsie, kdy se kombinuje specializované ultrazvukové vyšetření plodu a odběr krve na biochemické markery. Dále ve druhém trimestru specializované ultrazvukové vyšetření plodu v 20.-22. týdnu včetně podrobného ultrazvukového vyšetření srdce plodu a konečně ultrazvukové vyšetření v 30. týdnu.

 

Provádíme invazivní vyšetření (odběr plodové vody a odběr choriových klků) a zajišťujeme i neinvazivní testování z krve těhotné (NIPT testy).

V případě potřeby máme vazbu na ambulance klinické genetiky a pražská klinická gynekologicko-porodnická zařízení.

screening4.png

Kromě prenatální ultrazvukové diagnostiky nabízíme i ultrazvukovou hysterosalpingografii pomocí pěny ExEmFoam (HyCoSy). Jedná se o vyšetření pro pacientky, které mají problémy s početím a které dokáže v mnoha aspektech nahradit komplikovanější laparoskopické vyšetření vyžadující hospitalizaci. Jedná se o ambulantní vyšetření, během kterého se provádí 3D ultrazvuk dělohy k odhalení případných vad dělohy a pomocí speciální pěny se vyšetřuje průchodnost vejcovodů. Výkon je šetrný, rychlý a nebolestivý (vyšetření může být mírně nepříjemné). 

 

 

 

Lidé

screening5.jpg

Ve screeningovém centru se Vám bude věnovat MUDr. Martin Hynek, který může nabídnout více než 17 let intenzivních zkušeností v prenatálním screeningu a diagnostice. Od roku 2004 pracoval na Centru fetální medicíny a reprodukční genetiky Gennet, v posledních letech na pozici zástupce primáře oddělení fetální medicíny. Má za sebou deseti tisíce provedených ultrazvukových vyšetření a několik tisíc provedených invazivních vyšetření. Kromě atestace z gynekologie a porodnictví má atestaci i z lékařské genetiky. Je držitelem certifikátu pro superkonziliární ultrazvukové vyšetření ČGPS a celé řady certifikací Fetal Medicine Foundation pro ultrazvukový screening v I. a II. trimestru. Pan doktor je aktivním členem několika tuzemských i zahraničních odborných společností, autorem více než stovky prezentací na mezinárodních i tuzemských konferencích a podílel se na řadě domácích i zahraničních publikací. Získal také několik ocenění, např. ceny za nejlepší prezentace ve své kategorii na celosvětových ultrazvukových konferencích v Barceloně a Montrealu v letech 2014 a 2015 a v roce 2016 Sonkovu cenu za nejlepší publikaci s ultrazvukovou tématikou.

Ordinační doba:

Úterý8.30 – 15.00
Středa8.30 – 15.00
Pátek8.30 – 14.30

 

 

Ceník  

Prvotrimestrální screening dle FMF vč. screeningu preeklampsie1700,- 
Podrobné hodnocení morfologie plodu ve II. trimestru1800,-
Superkonziliární ultrazvuk v II. a III. trimestru vč. fetální echokardiografie*1800,-
UZ vyšetření ve 30. týdnu1000,-
Kontrolní ultrazvukové vyšetření900,-
Amniocentéza* (odběr plodové vody) včetně ultrazvuku (s indikací od klinického genetika)3200,-
CVS* (odběr choriových klků) včetně ultrazvuku (s indikací od klinického genetika)4200,-
NIPT test Panorama™ (www.panoramatest.cz)12000,- 
Fotka tisk200,- 
Ultrazvuková hysterosalpingografie HyFoSy (3D ultrazvuk dělohy a kontrola průchodnosti vejcovodů pěnou ExEmFoam™)2500,-

* na tyto výkony nemáme smlouvu s pojišťovnami

 

 

Kontakt a objednání

Screeningové centrum MUDr. Hynek – Gyn-Fem s.r.o.

Poliklinika Prof. Řeháka, 3. patro

Stroupežnického 522/18

150 00 Praha 5

telefon : 277 010 524 (během března bude setra přítomna pouze v pondělí a čtvrtek, potom již každý den).

e-mail :  

 

Formulář pro objednání vyšetření

Pro objednání vyšetření využijte kontaktní formulář. Pro sjednání konkrétního termínu Vás budeme následně kontaktovat.

* - povinné údaje
 

 
Gynfem > Screeningové centrum